Een tijd terug kreeg ik een mailtje van shampoobars.nl met de vraag of ik een samenwerking aan wilde gaan. In hun mail ging het in eerste instantie over shampoo bars, maar toen met elkaar in gesprek raakten benoemden ze ook hun tweede merk Paper & Boo, en daarbij enkele andere producten. Over shampoo bars heb ik al eens eerder geschreven nadat ik er nieuwsgierig naar geworden was. Mijn artikel over shampoo bars lees je hier. Het waren de andere producten die in de mail genoemd werden die mijn aandacht trokken: wattenstaafjes van bamboe en herbruikbare wattenschijfjes.
Ik ben niet altijd bewust bezig met het milieu. Maar waar het kan en wanneer het in mijn levensstijl past, vind ik het fijn om te doen wat ik kan. Zo gebruik ik al bijna twee jaar shampoo bars, en gebruik ik altijd katoenen totebags bij het shoppen. Uiteindelijk kreeg ik van Paper & Boo een superfijn pakket toegestuurd met allerlei producten om te testen. Vandaag ga ik jullie vertellen wat ik van deze producten vind.
Over Paper & Boo
Paper & Boo is een merk met webshop, waarin ze producten aanbieden waarmee ze zich focussen op een volledig duurzame badkamer. Hiermee hopen ze anderen zich meer bewust te maken van de plastic soep. Het is een begin en zo willen ze steeds een stapje verder gaan, zodat ze zich uiteindelijk kunnen focussen op een plasticvrij huishouden.
Wasbare wattenschijfjes
Mijn ervaring | Ik maak voor het verwijderen van make-up meestal al gebruik van de Ecoco Cosmetic Glove. Maar soms vind ik het ook handig om nog gebruik te maken van wattenschijfjes. Toen ik dus hoorde dat er een wasbare variant bestond wilde ik deze héél graag proberen.
Wat ik fijn vind is dat je meteen een mooi complete set hebt. De wasbare wattenschijfjes bestaan namelijk uit 12 zachte pads, 4 scrub pads en een waszakje. De scrubpads zijn inderdaad iets grover, maar nog steeds behoorlijk zacht voor de huid. Je hoeft je dus geen zorgen te maken dat je je huid open scrubt.
Ik vind de wasbare wattenschijfjes heerlijk in gebruik. Ze voelen fijn aan op de huid. Voor de waterproof mascara gebruik ik inderdaad een beetje product (vloeibaar). Dit moet je met iets meer beleid op het wasbare wattenschijfje doen. Waar het er in een gewoon wattenschijfje direct intrekt, duurt het hier iets langer en kan het eraf druppen. Het waszakje is ook ideaal; zo raak je de wattenschijfjes niet kwijt in de wasmachine. Mogelijk ga ik nog een extra set kopen, zodat ik op wasdag niet zonder wattenschijfjes zit. Dit setje kost €14,95.
Natuurlijke deodorant
Mijn ervaring | Ik heb al eens eerder kennis gemaakt met Lekker in een potje dankzij de Styletone box in 2016 waar toen een fijne lipscrub in zat. Dit keer gaat het om een natuurlijke deodorant waar ik enorm nieuwsgierig naar was.
Helaas ben ik erachter gekomen dat deodorant in een potje alles behalve handig is voor mensen met lange nagels. De deodorant zit namelijk eerder onder mijn nagels dan dat het mij lukt het goed aan te brengen. De geur is echter lekker, en het product voelt goed aan. Ik hoop dan ook dat er misschien nog een variant komt die niet in een potje zit. Deze deodorant kost je €6,99.
Shampoo bar & conditioner
Mijn ervaring | Ik ben al verknocht aan shampoo bars. Ze zijn inmiddels niet meer uit mijn badkamer weg te denken. Van Paper & Boo kreeg ik twee shampoo bars, namelijk Munt en Jasmijn. Ze ruiken allebei heerlijk, en wat mij direct opvalt is dat ze bij het eerste contact met water al beginnen te schuimen. Heel fijn!
Ik had aangegeven dat ik af en toe last heb van roos, en daar zouden deze twee shampoo bars ook bij moeten helpen. Helaas heb ik hier geen effect van ondervonden. Ze zijn echter wel vegan en cruelty free en verzorgen je haar goed.
Met de conditioner bar (citrus) kan ik niet zo goed overweg. Net als de conditioner bar van Lush krijg ik er niet genoeg van in het vele haar dat ik heb. Opwarmen tussen mijn handen werkt niet goed genoeg, en ook het gewoon op je haar zetten is niet voldoende. Daarom blijft de shampoo bar Godiva van Lush mijn favoriet; dit is namelijk een shampoo en conditioner bar in één. Edit: Ik kreeg van shampoobar.nl nog deze tips, die ik zeker ga uitproberen.
Er zijn trouwens mensen die aangeven roos te krijgen van shampoo bars, maar dat is bij mij niet het geval. Ik heb altijd al af en toe last van roos, ook vóórdat ik begon aan shampoo bars. Ik kan er geen directe link tussen ontdekken.
De shampoo bars kosten €6,95 per stuk, en de conditioner €9,95.
Zeepzakje en zeepschaaltje
Ik ben al bekend met de tins waar je je shampoo bars in kunt bewaren, maar er zijn nog meer manieren! Zo kun je ook kiezen voor een zeepzakje of een zeepschaaltje. De tins blijven natuurlijk het handigst wanneer je ermee reist, maar thuis kun je ze ook op andere manieren bewaren. Het zeepschaaltje is bij mij favoriet. Hoewel de shampoo bar wel ietsjes aan het hout vastplakt, lekt de shampoo bar goed uit en wordt hij niet week. Dat is belangrijk omdat de bar dan langer meegaat. Daarnaast ziet het schaaltje er ook nog eens mooi. Immers, het oog wil ook wat!
Het zeepzakje vind ik iets minder handig. Het materiaal is best ruw waardoor er kleine beetjes van de bar afgeschraapt wordt bij het erin doen en eruit halen. Ook voelt het niet fijn aan voor mijn vingers. Wel heeft het ook in dit zakje de kans om goed te drogen en zou je het zakje ergens aan kunnen ophangen.
Het zeepzakje kost €3,95 en het zeepschaaltje €9,95.
Bamboe wattenstaafjes
Mijn ervaring | Wattenstaafjes worden bij ons wekelijks gebruikt om onze oren schoon te maken. Maar soms zijn ze ook voor andere dingen handig om te gebruiken. Per maand gaan er zo bij ons al heel wat wattenstaafjes doorheen, en dat is slechts in ons huishouden. Ideaal is dus deze variant die niet van plastic is gemaakt, maar van bamboe. Bijkomend voordeel: ze liggen ook een stuk steviger in de hand dan het flexibele plastic!
De prijs van deze fijne staafjes is €2,49 per 100 stuks. Dit is iets duurder dan een gewoon pak wattenstaafjes, echter is deze variant dus wél compleet plasticvrij.
Conclusie
Ik ben fan van Paper & Boo. De wattenschijfjes zijn echt een aanwinst in mijn badkamer, en het voelt gewoon goed om de bamboe wattenstaafjes te gebruiken in plaats van de plastic variant. De shampoo bars vind ik ook erg fijn in gebruik en schuimen supersnel!
Omdat ik nog niet een goede manier heb gevonden om de condioner bar te gebruiken, zal ik denk ik wel bij Godiva van Lush blijven. Dat blijft toch mijn favoriet.
Het zeepbakje van bamboe is mij goed bevallen en misschien dat ik hier ook nog wel één extra van ga kopen.
Er wordt vaak gezegd dat duurzame producten zo duur zijn. Echter vind ik de prijzen van Paper & Boo enorm meevallen. De wattenstaafjes zijn iets duurder dan gewone wattenstaafjes, maar ze zijn wel plasticvrij. En de wattenschijfjes kosten je op jaarbasis om en nabij evenveel. Dan is het toch fijner om duurzaam bezig te zijn?
Ben jij al begonnen aan een plasticvrije badkamer?
Ik heb gratis producten ontvangen in ruil voor een eerlijke recensie. Dit is niet van invloed op de inhoud van mijn recensie.
Deze post is al 1622 keer gelezen
Onze badkamer is al wel behoorlijk zero-waste, maar het kan altijd beter! Lijkt me een erg fijne webshop, ik ga eens kijken. Bedankt voor de tip! 💚
Geen dank!